Likvidace azbestu

V celé České Republice

Profesionální a cenově příznivé likvidace azbestu v celé České republice. Zbavte se tohoto nebezpečného materiálu ze svých nemovitostí rychle a levně! Ať už potřebujete odstranění azbestu ze střechy, izolace nebo z krytiny celé budovy, vždy jsou zde Likvidace-azbestu.cz pro Vás!

Likvidaci azbestu nabízíme jednotlivcům, firmám i státním institucím. Díky mnoha pobočkám působíme po celé ČR a dokážeme tak snížit náklady na dopravu, likvidaci i samotnou realizaci likvidace azbestu. To vše se příznivě taky projevuje na finální ceně za odstranění a odvoz azbestu.Volejte likvidace azbestu: 604 946 096

Likvidaci azbestu nabízíme jednotlivcům, firmám i státním institucím. Díky mnoha pobočkám působíme po celé ČR a dokážeme tak snížit náklady na dopravu, likvidaci i samotnou realizaci likvidace azbestu. To vše se příznivě taky projevuje na finální ceně za odstranění a odvoz azbestu.Proces likvidace azbestu

Na základě Vaší telefonické či emailové poptávky určíme množství azbestu k odvozu a likvidaci. Též můžete využít naší nezávaznou poptávku. Následně v domluvený termín přijedou naši pracovníci s obsahově adekvátním kontejnerem nebo přepravním vozidlem. 

Samotné odstranění azbestu probíhá v ochranných oblecích za použití respirátorů a případných vybavení k demontáži/odstranění materiálu. V některých případech je nutná též izolace prostor pomocí plachet či igelitových zábran. Celý proces zpravidla nezabere více jak jeden pracovní den v závislosti na množství a typu azbestu.

Likvidace azbestu posléze probíhá na specializovaných sběrných dvorech a úložištích nebezpečného odpadu - v souladu s českou legislativou.Co je azbest?

Azbest je materiál vyrobený z vláken silikátů (sloučenin křemíku) a má velice účinné termoizolační a ochranné vlastnosti. Skrze celé 20. století byl hojně využíván na izolace, krytiny a stavební materiál. Bohužel azbest při manipulaci uvolňuje částice, které jsou značně karcinogenní.

Je azbest nebezpečný?

Již na konci 19. století byly dokumentovány případy tvorby rakoviny a plicních komplikací, které poukazovali na azbest jako viníka.

Bohužel díky jeho velmi užitečným vlastnostem byl následně využíván ve všech vyspělejších státech světa nehledě na možná rizika. Až v roce 1987 bylo prokázáno, že při likvidaci azbestu či neopatrné manipulaci (též v menším množství při zastarávání) ze sebe uvolňuje silikátová vlákna, která jsou značně nebezpečná jak pro lidi, tak pro zvířata. 

Částice azbestu se mohou vzduchem přenést až do plic, kde následně způsobují nejenom rakovinu, ale též též plicní fibrózu (degenerativní zjizvení tkání) a azbestózu (prakticky zaprášení plic). Azbest a výrobky z něho (například eternit) jsou v České republice, stejně tak jako v mnoha jinych státech, zakázány jak v rámci výroby, tak importu.


Odstranění azbestu bezpečně

Ať již je Vaším domovem Praha, Kladno, Mladá Boleslav nebo třeba Ostrava, vždy Vám rádi podáme pomocnou ruku. Náš team disponuje moderní technikou a postupy, která minimalizují rizika s azbestem spojená.

Férové jednání a důraz na spokojenost zákazníka jsou u nás prioritami. Neváhejte a kontaktujte nás - cenové kalkulace likvidace azbestu zdarma!